SŁONECZKA

mgr Beata Chudzińska

Grupa „Słoneczka” liczy 13 dzieci (7 dziewczynek i 6 chłopców). Jest to grupa mieszana, składająca się z 4, 5, 6 i 7-latków. Jesteśmy bardzo energiczną i dynamiczną grupą, która uwielbia przebywać na przedszkolnym placu zabaw, gdzie nasza pomysłowość nie zna granic. Lubimy zabawę, ale też uczyć się …przez zabawę. Część z nas systematycznie przygotowuje się do roli ucznia. Bardzo lubimy nasze przedszkole, w którym odkrywamy tajemnice otaczającego świata. Uczymy się samodzielności i dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy dzień w przedszkolu niesie ze sobą nowe i fascynujące przygody.

Światowy Dzień Kota w oddziale w Głuchowie

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci (ciocie również) upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Poznaliśmy kocie obyczaje podczas prezentacji multimedialnej. Przypomnieliśmy sobie kocich bohaterów z bajek. Obejrzeliśmy baśń o „Kocie w butach”. Wykonaliśmy koty z serduszek. Ciocie przygotowały dla Nas różne konkursy, łamigłówki oraz karty pracy z motywem kota, które z chęcią rozwiązywaliśmy.