Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Wczorajsze Święto Niepodległości przedszkolacy uroczyście obchodzili w piątek, 8 listopada. 

Powagi sytuacji tak ważnego dla naszego kraju dnia świadczyły już same stroje dzieci – ubrane wszystkie na galowo. Starsze grupy dały krótki, ale jakże wymowny występ o tym, jak Polska straciła, a później odzyskała niepodległość. Odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”, którego przedszkolacy śpiewali dumnie, z podniesionym czołem i znając wszystkie cztery zwrotki. Nie zabrakło biało-czerwonych akcentów w całym „Raju”. Większość ozdób wykonały same dzieci. Nie zabrakło również… tradycyjnych rogalików! Zwieńczeniem dnia okazało się odśpiewane hymnu na pogorzelskim rynku i wypuszczenie w niebo balonów z życzeniami dla Polski. Filmik z piątkowych uroczystości dostępny poniżej.

Skip to content