Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Biedronek”

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli obchodzą swoje święto. Tak było i w Naszym oddziale. Dzieci z grupy Biedronki i Słoneczka złożyły szczere życzenia swoim ciociom, zaśpiewały piosenki oraz obdarowały własnoręcznie przygotowanymi laurkami.
W tym dniu dodatkowo odbyło się uroczyste przyjęcie do grupy Biedronek, tych dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę edukacyjną. Zanim jednak zostały przyjęte do grona przedszkolaków, musiały zmierzyć się z 3 zadaniami, tj. rozpoznanie swojego znaczka, odszukanie przedmiotom właściwego kącika zainteresowań oraz ułożenie obrazka z puzzli. Wszystkie te konkurencję oceniały „starsze” przedszkolaki. Następnie dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenkę i wykonały układ taneczny. Po czym Pani Dyrektor dokonała pasowania „dużym” ołówkiem. Każda „nowa” Biedronka otrzymała dyplom i rożek obfitości. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Skip to content