Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Przedszkolacy uczcili pamięć zmarłych

Z końcem października coraz częściej myślimy o bliskich, którzy odeszli. Wspominamy ich w naszych domach, ale również poruszamy ten trudny temat tutaj – w przedszkolu. Jest to dla nas wszystkich szczególny czas ciszy i zadumy.
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych, chcąc uczcić pamięć zmarłych grupy starsze wybrały się na pogorzelski cmentarz, aby zapalić znicze i odmówić modlitwę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także przy grobie księdza kanonika Hieronima Muczka.
Z kolei grupy młodsze zapaliły symboliczne znicze przy pomnikach w pobliżu przedszkola.


Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?
Czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz
nigdy w świecie czuł się jak u siebie w domu?

      – fragment z wiersza Stanisława Barańczaka
       „Jeżeli porcelana, to wyłącznie taka”

Skip to content