Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Dzień Praw Dziecka

„Mały człowiek – duża sprawa! Mały człowiek ma swe prawa!” W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolacy wzięli udział w zorganizowanych zajęciach, podczas których mogli przypomnieć sobie i utrwalić swoje prawa. Obejrzały film edukacyjny oparty na znanych bajkach, który doskonale zobrazował podstawowe prawa dziecka. Zapoznały się z prezentacją multimedialną, która pokrótce przytoczyła im historię powstania Konwencji Praw Dziecka. Wspólnie nauczyliśmy się piosenki i potańczyliśmy w jej rytm z kolorowymi bibułkami. Dzieci pamiętają, że jednak nie tylko prawa mają! Pięknie wymieniały również swoje obowiązki – zarówno te w przedszkolu, jak i te domowe. Na podsumowanie każda grupa wykonała pracę plastyczną.

Skip to content