Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Światowy Dzień Kota

W piątek 17 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Kota – to nietypowe święto, które do Polski zawitało od 2006 roku. Podkreśla ono, jak ważni są tuż obok psów koci pupile w życiu człowieka, uwrażliwia na potrzeby zwierząt, a także uczy do nich szacunku.
Już od samego rana przedszkolny próg przekraczały dzieci i ciocie przebrane za znane i mniej znane kotki. Dzieci obejrzały specjalną prezentację, w której zawarte zostały ważne informacje dotyczące m.in. budowy ciała kota, sposobów opieki nad kotem, jego potrzeb, a nawet dlaczego koty mruczą. Cały dzień dzieciom towarzyszyły zagadki, wiersze, piosenki, a także zabawy ruchowe, oczywiście z kocim akcentem. Każda grupa wykonała z okazji Dnia Kota prace plastyczne.

Skip to content