Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Idziemy do sklepu

13 kwietnia dzieci z grupy Kubusie i Krasnale wybrały się do pobliskiego marketu, by zakupić produkty do wykonania koktajlu owocowego. Miały okazję zapoznać się z pracą sprzedawcy i poobserwować na czym polega ich praca. Samodzielnie odszukały potrzebne produkty nazywając poszczególne działy sklepowe. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na najróżniejsze pytania dotyczące ułożenia towaru na półkach, pięknie zachowały się podczas wchodzenia i wychodzenia ze sklepu oraz w trakcie zakupów – pamiętając o zwrotach grzecznościowych i poszanowania pracy ekspedientek. A co najważniejsze – przy kasie samodzielnie zapłaciły przeliczając monety o różnych nominałach. W nagrodę po wycieczce wykonaliśmy w przedszkolu pyszny koktajl z zakupionych produktów, który każdy przedszkolak wypił ze smakiem. Dzieci zdały egzamin na szóstkę i są już gotowe do robienia zakupów (oczywiście pod okiem dorosłego 😉 )

Skip to content