Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Odwiedziny w straży pożarnej

Wspaniałym doświadczeniem dla dzieci z przedszkola było niedawne odwiedzenie strażaków w straży pożarnej. Przedszkolaki miały okazję poznać bohaterów, którzy codziennie ryzykują swoje życie, aby chronić nasze miasto i ludzi. Dzieci miały szansę przyjrzeć się sprzętowi pożarniczemu, a także zobaczyć, jakie czynności wykonują strażacy podczas akcji ratunkowych. Mogły też wejść do wozu strażackiego. Strażacy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi, opowiadali o pracy w straży pożarnej i zachęcali dzieci do dbania o swoje bezpieczeństwo w domu i w przedszkolu. Dla dzieci było to niezapomniane doświadczenie, które na pewno przyczyniło się do zwiększenia ich świadomości na temat bezpieczeństwa i pracy strażaków. Dzięki takim wizytom, dzieci mogą w bezpieczny i przyjazny sposób poznać bohaterów, którzy służą społeczeństwu każdego dnia.

Skip to content