Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Innowacja: „Z darami natury świat nie jest ponury” – „Co w trawie piszczy”

Najnowszy Sukces w Projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”.
Kolejnym krokiem w naszym fascynującym projekcie innowacyjnym były zajęcia pod hasłem „Co w trawie piszczy”. Tym razem, zamiast tradycyjnej sali „Kubusi”, świeżym powietrzem napełniły się nasze płuca 😉. Wybraliśmy się na zajęcia terenowe, a był to spacer do pobliskiego parku.
Dzieci, wyposażone w lupy, miały okazję przyjrzeć się bliżej cudom natury. Podczas tego niecodziennego wyjścia, młodzi odkrywcy bacznie obserwowali rośliny, badali strukturę liści, traw i kwiatów, a także podglądali niewielkie robaczki skrywające się w trawie. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło im zrozumieć, jak bogaty i różnorodny jest świat tuż pod naszymi stopami.
To zadanie było nie tylko edukacyjne, ale również inspirowało dzieci do zadawania pytań, do eksplorowania i do dociekliwości. Uświadomiło nam wszystkim, że nauka może być zabawą i przygodą, a otaczający nas świat jest pełen niespodzianek, które tylko czekają, by je odkryć.
Dziękujemy naszym małym badaczom za zaangażowanie i ciekawość! Zachęcamy do śledzenia naszych dalszych kroków w projekcie, bo z pewnością przyniosą one jeszcze wiele emocji i odkryć!

Skip to content