Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Zabawy rozwijające zmysły

„Żabki” bardzo chętnie uczestniczą w zabawach, które rozwijają ich wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Sprzyja to nie tylko rozwojowi motoryki małej i dużej, ale także wzbudza zainteresowanie otaczającym światem. Przykładem takiej zabawy jest magiczne pudełko – dzieci próbują zgadnąć co znajduje się wewnątrz niego, wykorzystują wówczas głównie zmysł dotyku i słuchu. Inną ciekawą zabawą jest ścieżka sensoryczna – stymulując receptory znajdujące się w stopach oraz dłoniach przedszkolacy rozwijają zmysł dotyku i wzroku. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie zapachu. Nie zapominamy również o zabawach zadowalających kubki smakowe. Takie zajęcia wpływają również bardzo korzystnie na integrację grupy.

Skip to content