Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Dzień Jabłka

Dzisiejszego dnia obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Jabłka” i w całym przedszkolu pachniało jabłkami! Każdy przedszkolak nie tylko mógł ich posmakować, ale także poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Gdzie rośnie jabłko? Jak powstaje? Jak jest zbudowane? Ile jest odmian jabłek? Do jakich potraw jabłka dodajemy i dlaczego warto je jeść? Jesteśmy pewni, że po dzisiejszym dniu dzieci potrafią już odpowiedzieć na te wszystkie pytania! Prócz zdobywania wiedzy na temat jabłek, towarzyszyły nam dziś w przedszkolu różne zabawy taneczne przy wesołych dźwiękach piosenek – o jabłku, zabawy ruchowe z wykorzystaniem – jabłka, opowiadania, wiersze i bajki, którego bohaterem było – jabłko oraz wykonanie różnorodnych prac plastycznych, które przedstawiały oczywiście ….jabłka!
Dzień był dziś jabłkowy, „pyszny” i radosny 🙂

Skip to content