Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Starsze grupy odwiedziły cmentarz w Pogorzeli

Dzieci ze starszych grup naszego przedszkola wybrały się spacerem na cmentarz. Co roku przed Dniem Wszystkich Świętych pamiętamy o uczczeniu pamięci zmarłych. Jest to najlepsza okazja, by przypomnieć dzieciom o szacunku do osób, których już z nami nie ma oraz o modlitwie za nich. Głównym celem spaceru było zapalenie zniczy na Grobie Powstańców Wielkopolskich i oddanie hołdu żołnierzom, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Dzięki słonecznej pogodzie dzieci miały też okazję zaobserwować, jak wyglądają przygotowania na cmentarzu do Święta Zmarłych: dookoła krzątało się już mnóstwo ludzi, którzy porządkowali groby swoich bliskich. Wracając do przedszkola, zatrzymaliśmy się i odczytaliśmy tabliczkę wmurowaną na ścianie domu przy ul. Kotkowiaka 12, noszącej imię pierwszego poległego powstańca z Pogorzeli i upamiętniającą wyruszenie z tego domu 3 I 1919 r. kompanii powstańczej „do boju o wolność Ojczyzny”. To ważne, by od najmłodszych lat pielęgnować tradycję obchodów Dnia Wszystkich Świętych, czczenia pamięci o zmarłych, a szczególnie tych, którzy oddali życie za swoją ojczyznę.

Skip to content