Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Wymiana pocztówkowa

„Żabki” wraz z „Tygryskami” wzięli udział w wymianie pocztówkowej z wybranymi przedszkolami i szkołami ze wszystkich województw Polski. Przedszkolacy przynieśli widokówki i znaczki. Zanim wysłaliśmy pocztówki było je trzeba najpierw przygotować – wypisać i ozdobić kolorowankami żabek i tygrysków. Dzieci samodzielnie wysłały widokówki, wrzucając je do czerwonej skrzynki. Z każdym kolejnym dniem otrzymywaliśmy kolejne kartki od placówek, do których my je wysłaliśmy a nasze przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem je oglądały i słuchały, które miasto nas pozdrawia. Wyjątkową pocztówkę otrzymaliśmy od przedszkola z Krakowa, które wysłało ją w formie puzzli do ułożenia. Podsumowaniem naszych działań było stworzenie mapy Polski, na której umieściliśmy otrzymane pocztówki, zgodnie z lokalizacją miast.

Skip to content