Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Metoda kolorowych dźwięków

Metoda kolorowych dźwięków to innowacyjna metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Autorami tej metody są nauczyciele Urszula i Adam Misior. System został opracowany jako pomocnicza metoda nauki gry na pianinie dla najmłodszych dzieci, dla których nauka nut jest jeszcze za trudna. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów dzieci rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. „Żabki” poznały instrument KolorPiano, czyli pianinko na którym gra się stopami. Dzieci oswajają się w ten sposób z dźwiękami, uczą kolorów i figur geometrycznych, współpracują ze sobą oraz ćwiczą spostrzegawczość. Nasi przedszkolacy poradzili sobie wspaniale a gra na instrumencie sprawiła im wiele radości, dlatego chętnie będziemy do niej powracali.

Skip to content