Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników”

Goście z Holandii

8 grudnia nasze przedszkole odwiedzili zaprzyjaźnieni goście z Holandii. Naszych przedszkolaków odwiedzają każdego roku przed świętami i jest to wspaniała okazja, by złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia i obdarować podarunkami.
Na naszych gości czekało mnóstwo niespodzianek.
Młodsze grupy zaprosiły gości do wspólnego śpiewania piosenek i kolędy oraz nauki układu tanecznego. Podarowały im również upominki – świąteczne mydełka. Na pamiątkę swojej wizyty goście wpisali się do kroniki przedszkola.
W starszych grupach zaś Holendrzy musieli stawić czoła kilku wyzwaniom: to oni zaśpiewali dla nas kolędę i nauczyli nas świątecznych życzeń w ich języku, musieli zrobić jak najdłuższy łańcuch na choinkę z kolorowego papieru oraz nauczyli się mikołajkowego tańca. Na koniec ozdobili samodzielnie pierniki, które ze świątecznymi życzeniami od przedszkola zabrali ze sobą do domu. Coroczne spotkania z ważnymi osobistościami gminy Leudal uczą naszych przedszkolaków wzajemnego szacunku, tolerancji i współpracy z innymi państwami.

Skip to content